Dom i ogród

10 powodów: Dlaczego warto używać octu do prania? [NIE WIEDZIAŁAŚ O TYM]


Ocet to cudotwórca prania

Stosowanie taniego destylowanego białego octu w pralni wybiela, rozjaśnia, zmniejsza nieprzyjemny zapach i zmiękcza ubrania bez ostrych środków chemicznych. Ocet jest bezpieczny w użyciu zarówno w myjkach standardowych, jak i wysokowydajnych i jest korzystny dla osadników gnilnych i środowiska.

Wszystkie rodzaje octu zawierają kwas octowy, który działa w celu rozjaśnienia, zmiękczenia i zabicia zapachów w praniu. Ocet jabłkowy wytwarzany jest z soku jabłkowego i ma kwasowość w zakresie od pięciu do sześciu procent. Jest koloru żółtego lub złotego bursztynu.

Destylowany lub biały ocet jest produkowany z drugiej fermentacji rozcieńczonego alkoholu destylowanego. Alkohol można wytwarzać ze zboża lub skrobi z kukurydzy, ziemniaków, ryżu lub jęczmienia. Destylowany ocet jest zwykle mniej kwaśny niż ocet jabłkowy i waha się od czterech do siedmiu procent kwasowości. Może być również oznaczony jako Ocet czyszczący, ale może być używany w pralni.

Kupując ocet do prania, wybierz destylowany biały ocet. Nie zawiera garbników (naturalnych barwników roślinnych), które mogą plamić ubrania i są tańsze. Jeśli musisz użyć octu jabłkowego, zużyj mniej i rozcieńcz go wodą przed nalaniem bezpośrednio na ubranie.

Przejdź do kolejnej strony 2/10